Müşteri Hizmeti: 0086-13868535185

ingilizce.jpgEN
Tüm Kategoriler

Çanta Bilgileri

Ana Sayfa>Haberler>Çanta Bilgileri

Plastik Torbaları Doğru Şekilde Geri Dönüştürme

Zaman: 2020-11-13 Hitler: 147

新闻 插图

Plastik poşetlerin nasıl doğru şekilde geri dönüştürüleceği aşağıda açıklanmıştır

Carpenter, ilk önce bölgenizin kaldırım kenarı koleksiyonunun kurallarına bakın, dedi. Diğer tüm geri dönüştürülebilir malzemelerle birlikte plastik poşetleri kabul eden birkaç yerden birinde yaşıyorsanız, bu makaleyi göz ardı edebilirsiniz.
Koleksiyonunuzu büyük market perakendecilerine de getirebilirsiniz. Çoğunda kullanılmış plastik poşetlerin atılması için bir hazne bulunur. Bu işlemin en etkili olabilmesi için, çantalarınızın kuru ve boş olması önemlidir - bu nedenle, kağıt faturalarının arttığını kontrol ettiğinizden emin olun. Sobkowicz-Kline, çantaların buradan özel torba geri dönüşüm tesislerine taşındığını söyledi. Burada çantalar eritilir ve yeni bir şey yapmak için kullanılacak peletlere dönüştürülür.
Bununla birlikte, bir çantanın rengi bazen geri dönüştürülebilirliğini etkileyebilir. Sobkowicz-Kline, renkli çantaların otomatik ayıklama makinelerini karıştırdığını söyledi. Renklendiriciler sensörleri karıştırır ve genellikle elle dizilmesi gerekir. Red yığını bir çöplükte son bulur. 
Bazı şirketler plastik poşetleri yeni ürünlere dönüştürme konusunda uzmanlaşmıştır. Trex, örneğin, ev güvertelerinde kompozit kereste yapmak için bu öğeleri kullanır. Temiz ve kuru market poşetleri, ekmek poşetleri, kasa üstü ambalajları (su şişelerini örten türler gibi), kuru temizleme poşetleri, gazete manşonları, buz poşetleri ve tahta pelet poşetleri kabul eder. (İşte ülke çapında Trex bırakma noktalarının bir listesi; bunların çoğu market zincirleridir.) Şirket, en çok plastik filmi geri dönüştürmek için yarışan okullar için yıllık bir yarışmaya ev sahipliği yapıyor.
Hambrose, plastik poşetleri doğru şekilde geri dönüştürmüyorsanız, yanlış geri dönüşüm kutusu yerine çöpe atmanızın daha iyi olduğunu söyledi. Daha da iyisi, poşetleri düğümlere bağlayın ve atmadan önce içine çöp koyun: Hambrose, bunu yapmanın en azından poşetlerin uçup ağaçlardan ve çitlerden sarkmasını önleyeceğini söyledi.
Plastik torbalar toplama ağlarından kaçtığında, drenaj sistemlerini bozabilir ve tıkayabilir, sellere katkıda bulunabilir ve su kaynaklarına toksin ekleyebilir. Ayrıca hayvanlar için, özellikle poşetleri yiyecek zannedenler için büyük bir risk oluştururlar. National Geographic'e göre, gezegendeki neredeyse her deniz kuşu plastik yiyor ve bu alışkanlığın hayvanların sağlığını, bazen ölümcül şekilde tehlikeye attığına inanılıyor.
Yeniden kullanılabilir bir bez çantayla bakkaliye yapan bilinçli bir tüketici olsanız bile, bazen plastik bir torba kullanmak kaçınılmaz olabilir. Önemli olan, onlarla işiniz bittiğinde bu çantaların nerede bittiği.